Pagrindinis Renginiai Klaipėdos baltarusiai minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną
Klaipėdos baltarusiai minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną Print E-mail

Klaipėdos baltarusiai minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną

Vasario 21 d. Tautinių kultūrų centre buvo švenčiama Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Šventės organizatoriai – Klaipėdos baltarusių bendrija „Krynica“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Baltarusių bendrijos „Krynica“ pirmininkas Nikolaj Logvin sveikindamas šventės dalyvius, pažymėjo, kad mylėti savo gimtąją kalbą yra garbinga, bei palinkėjo nepamiršti, puoselėti ir perduoti savo vaikaičiams protėvių kalbos žinojimą.

Gimtosios kalbos minėjimas prasidėjo diktanto rašymu. Tautinių kultūrų centro klasėje viešnia iš Baltarusijos Ala Gubarevič raiškiai skaitė tekstą baltarusių kalba, o norintieji pasitikrinti gimtosios kalbos žinias susikaupę rašė diktantą.

Po to šventė persikėlė į Tautinių kultūrų centro salę, kur buvo kalbama apie Pranciškų Skoriną – LDK visuomenės veikėją, išspausdinusį pirmąją knygą Lietuvoje (Vilniuje) senąja baltarusių kalba. Baltarusių bendrijos „Krynica“ narė Irina Milkovskaja papasakojo susirinkusiems apie Skorinos gyvenimą ir veiklą. A. Gubarevič, pasakodama apie šio žymaus žmogaus kūrybą, sakė, kad Skorina stengėsi rašyti paprasta, šnekamąja baltarusių liaudies kalba, kad jo leidiniai pasižymėjo aukšta spaudos technika, poligrafine kultūra, t.y. aiškiu ir stilingu šriftu, turtinga ornamentika (vinjetėmis, inicialais), puikiomis graviūromis. Skorinos leidiniai buvo plačiai skaitomi, jie pradėjo knygų spausdinimo tradiciją Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Šventės metu skambėjo melodingos baltarusių dainos, kurias atliko bendrijos „Krynica“ narės Valentina Snigur ir Irina Simačiova.

 

Rita Banevičienė, TKC kultūrinės veiklos vadybininkė

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday230
mod_vvisit_counterYesterday3782
mod_vvisit_counterThis week16174
mod_vvisit_counterLast week30177
mod_vvisit_counterThis month4012
mod_vvisit_counterLast month102329
mod_vvisit_counterAll3690323

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6614060