Pagrindinis Renginiai Netradicinė – edukacinė pamoka „Dingęs kraštas
Netradicinė – edukacinė pamoka „Dingęs kraštas Print E-mail

 

 

 

Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centre vyko netradicinė – edukacinė pamoka „Dingęs kraštas. Joje dalyvavo Klaipėdos miesto „Žaliakalnio“ gimnazijos 3 klasės gimnazistai (mokytoja – ekspertė Gražina Gumauskienė).

 

Edukacinei pamokai buvo ruoštasi iš anksto, peržiūrėtas filmas apie įvykusias ekspedicijas į Karaliaučiaus sritį, ekspedicijoje dalyvavo ir parodos autorius Virgilijus Jankauskas.

 

Mokytoja – ekspertė Gražina Gumauskienė ne tik priminė gimnazistams apie Karaliaučiaus sritį, kuri anksčiau vadinosi Mažąja Lietuva, kuri „išaugino“ didį žmogų Kristijoną Donelaitį, bet ir pateikė praktinę užduotį. Pasibaigus praktinės užduoties laikui gimnazistai buvo pakviesti pristatyti jiems labiausiai patinkantį Virgilijaus Jankausko foto darbą eksponuojamą parodoje „Dingęs kraštas“.

 

Vaikinus ir merginas  sudomino pavaizduoti senoviniai pastatai, nuspręsta ir  išanalizuota jų architektūrinė pusė, ypač patiko foto darbas - “Klykučiai, parapijos namai“.

 

Pristatytas foto darbas „Perkaliai, buvusio dvaro vartai“. Nuspręsta, kad darbas asocijuojasi su saule, jėga, šviesa ir mokslu. Gimnazistė Sveta pristatė darbą „Obeliškių bažnyčia“, minėjo, kad labai panašu ir asocijuojasi su šalimi Prancūzija. Vertinant darbą „Gotikinė pilis“ gimnazistai rado sąsajų su Bresto pilimi, su pastatu esančiu Liepų gatvėje, Klaipėdoje. Gimnazistui Aleksandrui labai patiko darbas „Sembos vyskupo viduramžių pilis“. Minėjo, kad foto darbas dvelkia ramuma, didybe ir dvasine didybe.

 

Apibendrinant galima sakyti, kad gimnazistai susikaupę dirbo, išrinko tik jiems patinkantį foto darbą, jį puikiai išanalizavo ir pristatė savo bendramoksliams. Virgilijaus Jankausko pateikti foto darbai „Dingęs kraštas“ dar kartą atskleidė tiesą, kad geras savo srities menininkas gali  labai gerai pateikti fotonuotrauką ir po to jau ne kiekvienas pažins jo pavaizduotą vietovę.

 

Gimnazistams labai patiko pravesta netradicinė – edukacinė pamoka „Dingęs kraštas“ Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centre.

 

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday120
mod_vvisit_counterYesterday3782
mod_vvisit_counterThis week16064
mod_vvisit_counterLast week30177
mod_vvisit_counterThis month3902
mod_vvisit_counterLast month102329
mod_vvisit_counterAll3690213

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6613873