Pagrindinis Renginiai Pavasario šventė arba Novruz Bairam – Klaipėdoje!

Warning: copy(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/klaipedatkc/domains/klaipedatkc.lt/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://klaipedatkc.ltimages/Gallery/03-20/100_4870.JPG): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/klaipedatkc/domains/klaipedatkc.lt/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668
Pavasario šventė arba Novruz Bairam – Klaipėdoje! Print E-mail

Pavasario šventė arba Novruz Bairam – Klaipėdoje!

 

Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių draugijos „Azeris“ pirmininkas Aliaga Mamedov pakvietė kartu švęsti gražiausią šventę – Pavasario šventę (Novruz Bairam).

„Novruz Bairam“ – viena gražiausių švenčių, švenčiama pavasario lygiadienio dieną, kovo 21 – ąją. Tai viena svarbiausių ir mylimiausių švenčių Azerbaidžane, švenčiama daugiausia musulmonų šalyse, nors tai ne religinė šventė, ji simbolizuoja gamtos atsinaujinimą, senųjų metų pabaigą ir naujųjų pradžią. Šventei būtinai turi būti pagaminti septyni patiekalai, kepiniai, kurie prasideda iš raidės „S“. Novruz simbolis – sėmenys. Dažomi ir marginami patys gražiausi margučiai. Tą dieną uždegamos žvakės, fakelai, kūrenami laužai, šokami nacionaliniai šokiai, dainuojamos dainos.

Pasveikinti su gražia pavasario švente atvyko  Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje Vladimir Malygin, rusų kultūros draugijos „Otečestvo“ pirmininkė Tamara Lochankina, Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros skyriaus  vyresnioji specialistė Raimonda Mažonienė, KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto profesorius, daktaras Rimantas Sliužinskas, KU  tarptautinių studijų skyriaus vedėja Nora Venslovaitė, tautinių bendrijų pirmininkas Fliur Šaripov. Šventėje dalyvavo ne tik azerbaidžaniečių draugijos „Azeris“ nariai, bet ir kitų tautinių bendruomenių atstovai: Klaipėdos totorių bendrijos „Nur“, Klaipėdos vokiečių bendrijos, ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“, Klaipėdos krašto musulmonų benderuomenės “Iman“, Pabaltijo ukrainiečių asociacijos, Klaipėdos žydų bendruomenės,  ukrainiečių tradicinės kultūros ir folkloro klubo „Prosvit“, kiti pageidaujantys ir norintys iš arčiau susipažinti su Azerbaidžano tautos kultūra, tradicijomis ir papročiais.

Su švente sveikino ir šių namų šeimininkė, Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė, bendruomenių pirmininkai ir svečiai.

Buvo parengta muzikinė programa, šokami tradiciniai, nacionaliniai azerbaidžaniečių šokiai „Šokis su želmenimis“ ir kiti rytietiški, „uždegantys“ šokiai, atliekamos nacionalinės liaudies dainos, skambėjo eilės.

Svečiai ragavo nacionalinius azerbaidžaniečių patiekalus, šoko ir ėjo ratelius aplink laužą, šokinėjo per jį, nes pasak azerbaidžaniečių papročių kiekvienas jaunas ar senas tą vakarą turi šokinėti per laužą tardamas žodžius „Visos mano bėdos Jums, o Jūsų džiaugsmai man“.

 

 

Autorė Sabina Kurbanova

Išvertė Ramutė Mačiulaitienė

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday3401
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week25662
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month89962
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3673944

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6588452