Pagrindinis Renginiai Vaikų Velykėlės – tautinių kultūrų centre
Vaikų Velykėlės – tautinių kultūrų centre Print E-mail

Vaikų Velykėlės – tautinių kultūrų centre

 

Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centras pirmą kartą dalyvavo jau tradicija tapusiame „Naisių vasaros“ piešinių konkurse „Vaikų Velykėlės - 2013“. Tai konkursas, kuris prisideda puoselėjant gražias lietuviškas tradicijas, ugdant jaunąją kartą ir bendrumo dvasia sujungiant šeimas.

Nuo kovo 26 d. iki 29 d. buvo įrengtos ir atidarytos vaikų meno dirbtuvėlės „Velykų tradicijos“, sėkmingai veikusios tautinių kultūrų centre. Edukaciniai užsiėmimai vyko mokinių pavasario atostogų metu. Juose apsilankė apie 150 jaunųjų dailininkų. Sukurta virš 100 kūrybinių, vienetinių darbų – piešinių – Margučių.

Vaikai, tėveliai, seneliai labai noriai įsitraukė į įdomų kūrybinį procesą, įvairiais senoviniais raštais spalvino ir kūrė margučius popieriaus lape. Stebuklingų, įdomių Margučių, gyvybės kiaušinių kūrimas vis priminė apie artėjančią gražią šventę – Vaikų Velykėles, apie gamtos ir gyvybės budimą. Juk kiaušinį, anot profesoriaus Liberto Klimkos senovėje žmonės laikė gyvybės simboliu.

Edukacinių užsiėmimų – meno dirbtuvėlių pabaigą vainikavo gražus renginys, šventė „Vaikų Velykėlės – šventė mažam ir dideliam!“

Šventės  metu vaikai, mamos, močiutės ne tik spalvino, piešė kiaušinius – margučius, bet ir juos talpino į spalvingus krepšelius, spalvino mielus personažus – zuikučius su kiaušiniais ir panašiai. Buvo parengta didelė piešinių Margučių galerija, kuria mielai džiaugėsi klaipėdiečiai ir miesto svečiai. Renginio metu lietuvaičiai ir kitų tautybių vaikai noriai žaidė lietuvių liaudies žaidimus: „Kanapyčia“, „Klausė žvirblis čiulbuonėlis“,  seną Velykų žaidimą „Gaidžiukai“, rungėsi estafetėse „Kiaušinio nešimas“ ir kt., atsakinėjo į Velykės pateiktus klausimus apie šventės tradicijas, marginimo būdus, kiaušinių dažymo simboliką, minė mįsles, visaip kitaip linksminosi ir šventė gražiausią Vaikų šventę, Mažąsias Velykėles.
Renginio pabaigoje visiems „Vaikų Velykėlių“ šventėje dalyvavusiems vaikams padovanotos kompaktinės plokštelės „Trys eiliuotos pasakos“ (skaito Vytautas V. Landsbergis, muzikuoja Egidijus Dulkė) ir „Kaip gera, kai man gera“, dainos vaikams ir juos mylintiems tėveliams (dainuoja Vytautas V. Landsbergis, muzikuoja Raimondas Raspoliauskas).

Tariame ačiū Pagrindiniam šventės, piešinių konkurso „Vaikų Velykėlės - 2013“ mecenatui ir globėjui Ramūnui Karbauskui, savanorei Zinaidai Sulženko, Klaipėdos S. Dacho progimnazijos mokytojoms Stanislavai Šliogerienei ir Editai Teslenko, tėveliams, seneliams ir visiems, visiems, kurie, padėjo sukurti gražią Vaikų Velykėlių šventę.

 

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2113
mod_vvisit_counterYesterday3943
mod_vvisit_counterThis week13313
mod_vvisit_counterLast week28194
mod_vvisit_counterThis month33273
mod_vvisit_counterLast month102329
mod_vvisit_counterAll3719584

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6663680