Pagrindinis Renginiai Armėnų tautos genocido atminties vakaras
Armėnų tautos genocido atminties vakaras Print E-mail

Balandžio 24 d. į Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centrą rinkosi Klaipėdos armėnų bendruomenės „Van“ nariai, tautinių mažumų bendruomenių atstovai, prisiminti ir kartu su Armėnų tauta išgyventi tautos genocido patirtas skaudžias ir sveiku protu nesuvokiamas netektis.

Vakarą pradėjo  ir sukūrė rimties ir susikaupimo atmosferą muzikinis duetas. Smuikininkei  Kristinai Albertyan  akompanavo Nara Stepanyan. Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė kalbėjo, kad nedaug yra šalių, kuriose būtų pralieta tiek daug kraujo, kiek jo pralieta Armėnijoje. Minėjo, kad tautinių kultūrų centras, jo darbuotojai liūdi kartu su Armėnų tauta ir , kad armėnų tautos genocidas turi būti pripažintas ir pasmerktas ne tik armėnų, bet ir viso pasaulio.

Albert Albertjan (armėnų bendruomenės „Van“ pirmininko pavaduotojas) priminė armėnų tautos istorinius faktus, kad prieš 98 – us metus įvykdytas genocidas , istorinėje tėvynėje – Vakarų Armėnijoje, išžudė  ne tik talentingiausius armėnus, ten vyko tokie dalykai, kurie sveiku protu yra  nesuvokiami. Armėnų tautos netektys apie 2 500 000 žmonių. Armėnai neteko tėvynės. Genocido metu buvo sutrypta ir išrauta su šaknimis Armėnijos kultūra, dingo miestai, bažnyčios, mokyklos, buvo  nusavinta žemė.

Apie skaudžias netektis, kruvinus armėnų genocido tragiškus įvykius priminė ir parengtas video siužetas (Gurgen Akopian).

Vakaro metu skambėjo eilės, jas skaitė David Martirosian, Ani Albertyan, Liza Akopian. Jana Tarasova dainavo armėnų liaudies dainas „Abrikosų medis“ ir „Kregždutė“. Naros Stepanyan atlikti muzikiniai kūriniai fortepijonu, žeidė visų susirinkusių širdis....

Savo skaudžiais prisiminimais apie buvimą Armėnijoje dalijosi ir įžymus lietuvių aktorius Regimantas Adomaitis.

LCC tarptautinio universiteto dėstytoja Giedrė Gadeikytė ,atliekamo tyrimo „Kolektyviniai Armėnijos genocido atsiminimai“ metu, pažymėjo, kad žmonėms be galo apie tai sunku kalbėti apie patirtus įvykius, net praėjus 98 – iems metams. Šitame tyrime dalyvauja ir LCC studentė armėnė Evelina Mamikanyan.

Renginio pabaigoje Manvelas Galstjanas (armėnų bendruomenės „Van“ pirmininkas) išsamiai pristatė parengtą foto darbų parodą „Vakarų Armėnijos bažnyčios“, kurios kaip visa armėnų tauta liūdi, griūva ir liudija apie patirtas skaudžias tautos netektis.

Visi vakaro dalyviai tikisi, kad tokie kraupūs įvykiai nebepasikartos, nes Žemė yra visų mūsų Namai ir kiekviena kultūra – yra turtas, ir kiekviena tauta žemėje turi teisę į gyvenimą ir ateitį.

 

 

Tekstą parašė Ramutė Mačiulaitienė

 
Copyright © 2019 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 
Gerb. TKC lankytojai,
Maloniai prašome užpildyti anketą, kurią inicijavo Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyrius.

Mums labai svarbi Jūsų nuomonė

Pildyti anketą >>>

 


 

 

Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Koncertas "Tautų pynė"

Vaizdo įrašas >>>


 

Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Renginys, skirtas skirtas paminėti Atkurtos Lietuvos 100-metį

Vaizdo įrašas >>>


 

VI Lietuvos tautinių mažumų bendrijų festivalis

Filmas >>>

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas >>>

 


 

XV Lietuvos tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų festivalis

Vaizdo įrašas I dalis >>>
Vaizdo įrašas II dalis >>>

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday3186
mod_vvisit_counterYesterday4381
mod_vvisit_counterThis week3186
mod_vvisit_counterLast week29904
mod_vvisit_counterThis month59552
mod_vvisit_counterLast month136349
mod_vvisit_counterAll3186506

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1171
Viso peržiūrėjimų : 5697042