Pagrindinis Renginiai Prie Minijos krantų vėl ieškota paparčio žiedo....
Prie Minijos krantų vėl ieškota paparčio žiedo.... Print E-mail

Prie Minijos krantų vėl ieškota paparčio žiedo....

 

Jau daugelį amžių iš eilės, metuose trumpiausią naktį, po miškus vaikšto narsūs romantikai ir ieško paparčio žiedo.

Mokslas senai įrodė, kad nežydi paparčio žiedas, bet iki šiol anot legendos, daugeliui neduoda ramybės surasti šį paslaptingą žiedą, kuris suteikia antgamtines jėgas - rasti lobius žemėje, įgyti augalų ir gyvūnų galią, atsikratyti ligų ir pamatyti ateitį.

Jau ne pirmus metus Baltarusų bendruomenė „Krynica", pirmininkas Nikolaj Logvin, folkloro šventės Kupaly, iniciatorius ir organizatorius.

Šiai šventei būdinga - nuoširdumas ir šiluma, baltarusių tautos tradicijų ir papročių išsaugojimas. Baltarusijoje tikima, kad visus, kurie ateis švęsti „Ivana Kupaly“, aplenks visos nelaimės. Miegoti „Kupalos“ naktį yra nuodėmė.

Išsaugant protėvių tradicijas „Gedminų sodyboje“ ant Minijos kranto, mūsų miesto gyventojai sutiko stebuklais apipintą Ivana Kupaly naktį.

Mums malonu pranešti, kad ši šventė suburia beveik visas mūsų miesto tautines bendruomenes.

Kupala svečiais ir šiais metais buvo Klaipėdos miesto tautinių bendruomenių vadovai ir nariai, Rusijos Generalinio Konsulato Klaipėdoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centro atstovai.

„Kupalė“ - tai dainos ir šokiai, gėlių ir žolių vainikai, šokinėjimai per laužą, konkursai ir staigmenos. „Kupalė“ - tai galimybė pabendrauti su aplink supančia gamta ir draugais. Netgi šiltas vasaros lietus negali sugadinti šios šventės nuotaikos!

Visiems malonia staigmena buvo ne tik ansamblių „Kupalinka“, „Lad“ ir „Veretionce“ pasirodymai (vadovė Valentina Snigur), bet ir mielai prisijungė instrumentinis ansamblis “Natiurma“ (vadovas Sergej Seržuk), mūsų svečiai iš Baltarusijos liaudies folkloro ansamblis „Kriničanka“, miestas Baran, Vitebsko sritis.

Ryškūs, išraiškingi, uždegantys - tokiais epitetais galima apibūdinti šio kolektyvo pasirodymą, kuris žiūrovams pristatė spalvingą ir įvairią programą - autentiškas „Kupalės“ dainas, tradicines baltarusių liaudies dainas, išsaugotas iki šių dienų.

Kiekvienais metais mūsų šventėje pasirodo vis naujas Baltarusijos kolektyvas, palikdamas neišdildomą pėdsaką mūsų sieloje.

Mes džiaugiamės, kad baltarusų bendruomenėje atsiranda vis nauji draugai ir rėmėjai. Aktyvūs šventės rėmėjai - UAB „Belintertrans – Lietuva:. Pirmą kartą šventės idėją, tautinių bendruomenių kultūrinio gyvenimo reikšmingumą palaikė ir  Klaipėdos miesto tautinių kultūrų centras.

Mes atviri dialogui, nes visa siela norime papasakoti kiek įmanoma daugiau apie savo Tėvynę, kur vis dar kaip ir seniau tikima, kad paparčio žiedas - tai saulės gabalėlis, nusileidęs ant žemės.

 

Baltarusų bendruomenės narė N.Domnenko

Vertė R.Mačiuleitienė

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1500
mod_vvisit_counterYesterday4300
mod_vvisit_counterThis week21203
mod_vvisit_counterLast week29795
mod_vvisit_counterThis month12969
mod_vvisit_counterLast month102329
mod_vvisit_counterAll3699280

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6628064