Pagrindinis Renginiai Lietuvių kalbos kursai netradicinėje aplinkoje
Lietuvių kalbos kursai netradicinėje aplinkoje Print E-mail

 Tautinių bendrijų atstovai, lietuvių kalbos kursų klausytojai, buvo pakviesti į Klaipėdos ,,Žaliakalnio“ gimnazijos Mažosios Lietuvos kultūros paveldo muziejų, kur jie galėjo  plačiau susipažinti su krašto, kuriame gyvena, kultūriniu palikimu, tradicijomis bei tobulinti ir įtvirtinti komunikavimo, pažinimo, kultūrines kompetencijas.

Gimnazijos Mažosios Lietuvos kultūros paveldo muziejaus įkūrėja, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė I.Grauslienė papasakojo apie Mažosios Lietuvos arba Prūsų Lietuvos, puoselėjusios ir išsaugojusios iki šių dienų lietuvybę, kultūrinį palikimą. Pažymėjo, kad Mažojoje Lietuvoje pasirodė pirmoji Lietuviška knyga – Martyno Mažvydo ,,Katekizmas“, Danieliaus Kleino sudaryta pirmoji lietuvių kalbos gramatika, dainynas, lietuviški laikraščiai, suvaidintas pirmasis lietuvių žemėje lietuviškas spektaklis. Šiame krašte vyko daug Lietuvai svarbių istorinių įvykių. Čia gyveno ir kūrė žymios asmenybės: M.Mažvydas, K.Donelaitis, L.Rėza, I.Kantas, Vydūnas, I.Simonaitytė ir kt.

Klaipėdos miesto tautinių bendrijų atstovai Svečių knygoje dėkojo už netradicinę pamoką muziejuje ir džiaugėsi sužinoję daug naujų faktų apie kraštą bei miestą, kuriame gyvena. Ypač visus sužavėjo Simono Dacho ir Taravos Anikės meilės, gyvuojančios jau nuo XVII amžiaus, simbolio – paminklo Teatro aikštėje atsiradimo istorija, arcitektūros paminklai.

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday137
mod_vvisit_counterYesterday3782
mod_vvisit_counterThis week16081
mod_vvisit_counterLast week30177
mod_vvisit_counterThis month3919
mod_vvisit_counterLast month102329
mod_vvisit_counterAll3690230

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6613912