Pagrindinis Renginiai Edukacinė valanda „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

Warning: copy(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/klaipedatkc/domains/klaipedatkc.lt/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://klaipedatkc.ltimages/Gallery/2014-03-01/102_0240.JPG): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/klaipedatkc/domains/klaipedatkc.lt/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668
Edukacinė valanda „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ Print E-mail

Edukacinė valanda „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

  

Rita Banevičienė , KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

2014-02-19

 

 

Pirmąją kalendorinio pavasario dieną, kovo 1-ąją, nuo pat ryto į Tautinių kultūrų centrą susirinko Klaipėdos miesto sekmadieninių mokyklų mokiniai bei jų mokytojai. Renginio organizatorius – Tautinių kultūrų centras – šios senos ir žinomos visose Europos šalyse šventės proga paruošė edukacinę valandą, skirtą įvairių tautų Užgavėnių papročiams ir tradicijoms.

Atvykę į renginį mokinai ir jų mokytojai papasakojo apie jų tautose iki šiol gyvuojančias tradicijas švenčiant Užgavėnes. Baltarusių sekmadieninės mokyklos mokytoja Jelena Mirončik vaizdingais žodžiais nupasakojo ypatingai linksmai švenčiamas Užgavėnes – Maslenica – Baltarusijos kaimuose.  Azerbaidžaniečių sekmadieninės mokyklos mokytoja Rana Mammadova papasakojo, kad Azerbaidžane Užgavėnės švenčiamos pavasario lygiadienio dieną ir jos vadinamos Novruz Bayram. Taip pat mokytoja Rana visiems norintiems pateikė šventinių valgių receptų. Armėnų sekmadieninės mokyklos mokytoja Narine Stepanyan papasakojo, kad Užgavėnių šventimo papročiai Armėnijoje yra panašūs kaip Lietuvoje ar Baltarusijoje – linksmai, su dainomis ir šokiais. Skiriasi tuo, kad švenčiama visada pirmąją kovo mėnesio savaitę ir konkretaus pavadinimo šventė neturi – tiesiog švenčiamos Pavasario sutiktuvės. Lenkų sekmadieninės mokyklos mokytoja Liulita Sulcienė papasakojo, kad Lenkijoje Užgavėnės vadinasi Zapusty ir svarbiausias tradicinis valgis tą dieną – spurgos: su įvairiais įdarais, didelės ar mažos.

Išklausę gražių, iliustruotų pristatymų apie Užgavėnių papročius ir tradicijas, mokiniai buvo pakviesti pažaisti žaidimų, būdingų šiai šventei. Ypatingai daug klegesio ir džiaugsmo šūksnių sulaukė komandinės rungtynės.

Po aktyvių linksmybių visi draugiškai pakilo į klasę, kurioje vaišinosi atsineštais tradiciniais šios šventės patiekalais: įvairiais blynais – miltiniais, mieliniais, su grietine, su uogiene, su razinomis ir abrikosais, su riešutais, spurgomis, rytietiškais saldumynais – pachlava, kišmiš, govurga, šakarbura ir dar daug įvairių saldėsių.

Renginio pabaigai, pagal rusų Užgavėnių tradiciją, visi užrašė savo norus ant spalvotų juostelių ir užrišo jas ant medelio centro kiemelyje. Nusipaveikslavę atminimo nuotraukai, edukacinės valandos dalyviai palinkėjo vieni kitiems gražių ir triukšmingų Užgavėnių!

 


 

 
Copyright © 2019 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 
Gerb. TKC lankytojai,
Maloniai prašome užpildyti anketą, kurią inicijavo Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyrius.

Mums labai svarbi Jūsų nuomonė

Pildyti anketą >>>

 


 

 

Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Koncertas "Tautų pynė"

Vaizdo įrašas >>>


 

Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Renginys, skirtas skirtas paminėti Atkurtos Lietuvos 100-metį

Vaizdo įrašas >>>


 

VI Lietuvos tautinių mažumų bendrijų festivalis

Filmas >>>

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas >>>

 


 

XV Lietuvos tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų festivalis

Vaizdo įrašas I dalis >>>
Vaizdo įrašas II dalis >>>

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday3057
mod_vvisit_counterYesterday4633
mod_vvisit_counterThis week21672
mod_vvisit_counterLast week30481
mod_vvisit_counterThis month97665
mod_vvisit_counterLast month115035
mod_vvisit_counterAll2952755

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1157
Viso peržiūrėjimų : 5217399