Pagrindinis Renginiai Klaipėdos totorių bendruomenė „NUR“ atšventė 10-ties metų jubiliejų
Klaipėdos totorių bendruomenė „NUR“ atšventė 10-ties metų jubiliejų Print E-mail

Klaipėdos totorių bendruomenė „NUR“ atšventė 10-ties metų jubiliejų

  

Rita Butkevičienė, KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

2014-09-30

 

 Rugsėjo 26-ąją dieną Tautinių kultūrų centre įvyko iškilmingas renginys – Klaipėdos totorių bendruomenė „Nur“ šventė savo 10-ties metų jubiliejų. Renginį pradėjo totorių liaudies dainų ansamblis „Leisan“ (vert. – „šiltas lietus“), atlikęs totoriškas linksmas dainas. Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė pasveikino Klaipėdos totorių bendruomenę „Nur“ ir jos pirmininką Ilfirą Gibadulliną su gražiu jubiliejumi bei palinkėjo kūrybinės sėkmės.

Klaipėdos totorius pasveikinti atvyko daug garbių svečių – Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Vladimir Novikov, Lietuvos totorių sąjungos pirmininkas Adas Jakubauskas, laikraščio „Lietuvos totoriai“ vyr. redaktorius Galim Sitdykov, Klaipėdos baltarusių bendruomenės „Krynica“ pirmininkas Nikolaj Logvin, ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ pirmininkė Lidia Trigub, Lietuvos lenkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Irena Songinienė, azerbaidžaniečių bendruomenės „Azeris“ pirmininkas Aliaga Mamedov, Klaipėdos vokiečių bendrijos projektų vadovė Rasa Miuller.

Kartu su sveikinimo žodžiais totorių bendruomenei buvo įteikiamos dovanos. Tai buvo ir padėkos raštai, ir knygos, ir muzikiniai sveikinimai.

Iš Vilniaus atkeliavo brangi dovana – knyga „Lietuvos totoriai istorijoje ir kultūroje“ (autoriai – Adas Jakubauskas, Galim Sitdykov, Stanislav Dumin). Klaipėdos tautinės bendruomenės totoriams dovanojo gėles, liaudies dainas ir šokius: ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ ansamblis „Rušničiok“ (vadovė Jana Tarasova, akomp. Aleksandr Nesterenko) atliko nuotaikingą kūrinį savo gimtąja kalba, baltarusių ansamblio „Kupalinka“ vadovė Valentina Snigur padainavo melodingą baltarusių liaudies dainą, azerbaidžaniečių sekmadieninės mokyklėlės mokinės sesutės Laurina ir Darja Huseynovos, kurias paruošė mokytoja Rana Mammadova, atliko senovinį nacionalinį šokį. Koncertinės programos metu totorių liaudies dainų ansamblio „Leisan“ trio – Ravil, Farida, Zylia – pralinksmino svečius šmaikščia totoriška daina. Dainingi ansamblio solistai Ravil ir Fanuza džiugino visus atliekamais kūriniais.

Šioje šventėje nuostabiausia buvo tai, kad sveikinimo žodžiai totoriams buvo sakomi įvairiomis kalbomis, ir visi jie buvo suprantami, kadangi linkėjimai liejosi iš širdies. Kultūra vienija žmones, per ją mes pažįstame vieni kitus, tuo pačiu tampame tolerantiškesni.

Totorių bendruomenės „Nur“ pirmininkas Ilfiras Gibadullinas padėkojo visiems susirinkusiems už parodytą dėmesį ir sveikinimus bei pakvietė pasivaišinti totorių nacionaliniais valgiais, kurie savo įvairove stebino ne mažiau nei spalvingi tautiniai kostiumai. Baigiamuoju šventės akcentu buvo įneštas į salę didžiulis proginis tortas su degančiais fejerverkais, kuris tapo simboliu, suvienijusiu mintis, darbus ir svajones visų susirinkusiųjų.

Visiems linkime nuoširdaus ir draugiško bendravimo!

 


 

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday834
mod_vvisit_counterYesterday3721
mod_vvisit_counterThis week4555
mod_vvisit_counterLast week29795
mod_vvisit_counterThis month98650
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3682632

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6602362