Pagrindinis Renginiai Azerbaidžaniečių pavasario šventė „Novruz bairam“
Azerbaidžaniečių pavasario šventė „Novruz bairam“ Print E-mail

Azerbaidžaniečių pavasario šventė „Novruz bairam“

 

  

Giedrė Pupšienė, KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

2015-03-23

 

 

Kovo 20 d. azerbaidžaniečių bendruomenė, Klaipėdos tautinių bendrijų nariai, pirmininkai ir svečiai susirinko į senovės pavasario šventę Novruz bairam. Tai viena iš seniausių ir gražiausių Azerbaidžano tradicijų. Šį vakarą turi skambėti muzika, dainos, daug žaidimų ir konkursų.

Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių draugijos „Azeris“ pirmininką Aliagą Mamedov ir visus susirinkusius į šventę pasveikino KTKC direktorė Jelena Butkevičienė, einantis Generalinio konsulo pareigas Konsulas patarėjas Vladimir Novikov, ukrainiečių tradicinės kultūros ir folkloro klubo „Prosvit“ pirmininkė Irena Petrulionienė, Pabaltijo ukrainiečių asociacijos pirmininkas Leonid Tregub, Lietuvos lenkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Irena Songinienė, Klaipėdos miesto savanoriškosios rusų kultūros draugijos „Otečestvo“ pirmininkė Tamara Lochankina, latvių asociacijos „Atpūta“ pirmininkas Gotfridas Tapinas, ukrainiečių švietimo ir kultūros centro „Rodyna“ atstovai, musulmonų bendruomenės „Iman“ pirmininkas Shamil Gumerov, baltarusių bendrijos pirmininkas Nikolaj Logvin, totorių bendrijos „Nur“ pirmininkas Ilfir Gibadullin, bei kiti svečiai.

Po sveikinimų ir linkėjimų sekė koncertas ir linksmybės. Klausėmės nacionalinių muzikos instrumentų, grožėjomės nacionaliniais šokiais ir drabužiais, visus labai nudžiugino brolių Mammedovų šokis, vakaro kulminacija pagrindinio patiekalo – plovo iškilmingas išnešimas.

 

Simboliškai šventė baigiama linksmybėmis prie laužo. Skamba dainos, linkėjimai, sveikinimai, šokinėjama per laužą, tikima, kad ugnis išvalo visas praeities nesėkmes, kartu su pelenais iš namų išvalomi visi blogi prisiminimai.

 


 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1900
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week24161
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month88461
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3672443

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6586088