Pagrindinis Renginiai Renginys „Jis buvo gimęs joms, toms viltims, poezijai ir laimei!“
Renginys „Jis buvo gimęs joms, toms viltims, poezijai ir laimei!“ Print E-mail

Renginys  „Jis buvo gimęs joms, toms viltims, poezijai ir laimei!“

  

Rita Banevičienė, KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

2015-04-09

 

Būtent tokiais žodžiais balandžio 8-osios dienos popietę Tautinių kultūrų centre prasidėjo literatūrinė-muzikinė kompozicija, skirta poeto Michailo Lermontovo 200-osiosms gimimo metinėms.

Prieš žiūrovų akis tarytum akimirksnis pralėkė genijaus gyvenimas. Kantatose, skirtose poetui, skambėjo jo eilės. Ryškūs M. Lermontovo trumpo gyvenimo dramos epizodai atskleidė visą ypatingą poeto galybę: jo meilę Tėvynei, drąsą ir narsą Kaukaze bei poeto dvikovoje su mokyklos draugu Martynovu. Kaip trumpai gyveno šis genijus! Ir kaip daug jisai sugebėjo! Kaip lengvai įgydavo priešų! Kaip nepakartojamai sėmėsi įkvėpimo iš rusų folkloro!

„Aitvaro“ ir „Žaliakalnio“ gimnazijų bei „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos mokiniai labai stengėsi per tokią trumpą kompoziciją atskleisti įvairiabriaunį genijų. Poeto vaidmenį puikiai atliko ir nuostabius eilėraščius skaitė Vladislav Paršikov.

Skambėjo „Belaisvis riteris“ (Jegor Čičkovskij), „Kaimynas“ (Aleksandr Krupickij), „Padangių debesėliai“ (Olga Dorotčik), Alionos Dmitrijevnos monologas iš „Giesmės apie pirklį Kalašnikovą“ (Julija Konopliannik), „Kai nerimsta gelstantys javų laukai“ (Anastasija Jefimova), „Poeto mirtis“ (Pavel Ivančenko), ištrauka iš romano „Mūsų laikų herojus“ (Pavel Fiodorov). Kompozicijos vedantieji Denis Kišinevskij, Diana Romanova, Julija Polevaja ir Jegor Čičkovskij tapo lydinčiaisiais į 19-ąjį amžių.

M. Lermontovo eilėraščiai virto romansais, ir žiūrovai klausėsi jo „Angelo“ (atl. Marija Kosinskaja ir Jelena Kryžanovskytė, vad. U. Sokolova). Vokalo mokytoja Oksana Rojenko jausmingai atliko mėgiamą Mišenkos lopšinę. Kas žino, galbūt meilė motinai, taip anksti išėjusiai anapilin, įkvėpė jį sukurti tokius stebuklingus eilėraščius.

Finalinė kompozicijos scena buvo atliekama skambant dieviškam A. Chačaturiano valsui, kurį šoko ansamblis „Nadežda“. Už puikų renginį norisi padėkoti rusų kalbos mokytojoms J. Stupakevič, A. Pozdniakovai ir L. Sokolskajai, teatro mokytojai S. Vasičkinai, akompaniatorei I. Vlasovai. Įvyko šventė. Šventė rusų kalbos, kadangi joje buvo Meistras – didis poetas Michailas Lermontovas.

 

Parašė rusų kalbos mokytoja L. Šustrova 

Iš rusų k. vertė R. Banevičienė

 


 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday3345
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week25606
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month89906
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3673888

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6588358