Pagrindinis Renginiai Tarptautinę tolerancijos dieną pasitinkant

Warning: copy(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/klaipedatkc/domains/klaipedatkc.lt/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://klaipedatkc.ltimages/Gallery/2015-11-12/100_1600.JPG): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/klaipedatkc/domains/klaipedatkc.lt/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668
Tarptautinę tolerancijos dieną pasitinkant Print E-mail

 Tarptautinę tolerancijos dieną pasitinkant

Lapkričio 12 d. Tautinių kultūrų centre įvyko Tarptautinei tolerancijos dienai skirtas susitikimas-pokalbis, kurį organizavo Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių mažumų taryba ir Tautinių kultūrų centras kartu su OpenTV (Atviru telekanalu).

 

Tarptautinė tolerancijos diena yra minima lapkričio 16-ąją dieną. Žodis „tolerancija“ yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio nuomonė, pažiūros, tikėjimas ar įsitikinimai yra kitokie. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.

 

Klaipėda yra daugiatautis miestas – čia yra armėnų, azerbaidžaniečių, baltarusių, latvių, lenkų, rusų, totorių, ukrainiečių, vokiečių ir žydų tautinės bendruomenės. Visų šių tautybių atstovai susirinko bendrai diskusijai apie toleranciją „Mes skirtingi ir mes kartu“. Sveikindamas renginio dalyvius, Klaipėdos žydų bendruomenės „Šalom“ pirmininkas Feliksas Puzemskis sakė, kad skirtingų tautų atstovai turėtų dažniau susitikti, bendrauti bei kalbėtis tarpusavyje jiems rūpimais klausimais, o ypač – tolerancijos klausimais.

 

Susirinkusiems, po įžanginio organizatorių žodžio, buvo pateikti klausimai, į kuriuos dalyviai, išdiskutavę rateliuose, galėjo apibendrintai pateikti atsakymą. Klausimai buvo tiesiogiai susiję su tolerantiškumu – pakantumu, kantrybe, supratingumu: „Kaip aš įsivaizduoju mano svajonių daugiakultūrinę ir gyvybingą visuomenę?“, „Ką reikia padaryti, kad būti aukščiau skirtumų?“ ir „Kokį konkretų žingsnį aš asmeniškai galiu padaryti jau rytoj dėl išskaidytos visuomenės konsolidavimo?“.

 

Įvairių tautų atstovai, tą vakarą bendravę tarpusavyje, nuoširdžiai išsakė savo nuomones ir buvo išklausyti. Visi svajonėse įsivaizdavo humanišką visuomenę, kurioje priimamas kiekvienas žmogus, kurioje vyrauja šilti kaimyniški santykiai, kuri yra be valstybių sienų. Diskusijos dalyviai siūlė visus skirtumus priimti su meile ir pagarba vienas kitam; pamilti ir besąlygiškai priimti vienam kitą; išsivaduoti nuo nacionalizmo. Buvo išsakyta nuomonė, kad skirtumai susidaro galvoje, tuo žmogus žemina ir save, ir kitus. Kalbėdami apie individualų indėlį į išskaidytos visuomenės konsolidavimą, susirinkusieji žadėjo žemiškus, kasdienius dalykus, vedančius link tolerancijos – t.y. stengtis elgtis su kitaip taip, kaip patys norėtų būti priimti; sukviesti prie apskrito stalo savo daugiatautę šeimą – mamą, tėtį, močiutes; sveikintis su šypsena veide; agituoti už toleranciją; kalbėtis su vaikais apie tolerancijos svarbą, ir pan.

 

Diskusijų pabaigoje visi pokalbio dalyviai, susėdę ratu, pasidalijo šio renginio įspūdžiais, išsakė mintis, kurios lydės po šio susitikimo. Daugelis dėkojo ir organizatoriams, ir dalyviams, sakė, jog lauks naujų susitikimų; linkėjo visiems meilės ir klestėjimo, būti sveikiems, laimingiems ir tolerantiškiems; žadėjo nešti ir dalinti kitiems tą šilumą, kurią gavo šiame susitikime. Vieni sakė, kad eidami namo, pagalvos, kame yra netolerantiški, kiti sakė, kad gal šiandien ir nepamilo vieni kitų, bet jau yra tolerantiški – tai parodo jų dalyvavimas šiame pokalbyje. Taip pat palinkėta tęsti tokių renginių organizavimą, vykdyti jų sklaidą bei organizuoti tokią diskusiją laikraštyje, radijuje ar televizijoje.

 

Vienintelis kelias pasiekti tolerancijos – tai išmokti pripažinti ir gerbti skirtumus. Mes turime suprasti, kad visuomeninis gyvenimas įpareigoja mus toleruoti dalykus, kurių mes nemėgstame. Tolerancijos principo laikymasis galiausiai tampa naudingas ir mums patiems.

 

Dažniau šypsokimės ir būkime tolerantiški!

 

 

 

Rita Banevičienė

 

KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday3477
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week25738
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month90038
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3674020

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6588577