Pagrindinis Renginiai Klaipėdos ukrainiečių sekmadieninei mokyklai – 25 metai!
Klaipėdos ukrainiečių sekmadieninei mokyklai – 25 metai! Print E-mail

Klaipėdos ukrainiečių sekmadieninei mokyklai – 25 metai!

Vasario 6-ąją dieną Klaipėdos miesto ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“ šventė sekmadieninės mokyklos 25-metį. Ta proga išvakarėse, vasario 5 d., Tautinių kultūrų centre buvo atidaryta mokyklos dailės klasės ir studijos „Kreativas“ (vadovė Svetlana Morozova) bendra vaikų darbų paroda „Žiemos pasaka“, o vasario 6 d. – surengtas šventinis susitikimas. Atidarymo metu visiems susirinkusiems nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė „Rodynos“ pirmininkė Lidia Trigub ir Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė. Jubiliejaus proga pasveikinti ukrainiečių bendruomenės gimtosios kalbos besimokančią jaunąją kartą atvyko kitų uostamiesčio tautinių bendruomenių atstovai – Pabaltijo ukrainiečių asociacijos pirmininkas, vienas iš mokyklos įkūrėjų, Leonid Tregub, Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių bendrijos „Azeris“ sekmadieninės mokyklos vadovė ir mokytoja Rana Mammadova, Klaipėdos žydų bendruomenės pirmininkas Feliksas Puzemskis.

Ukrainiečių sekmadieninė mokykla buvo įkurta 1991 metais Klaipėdos ukrainiečių iniciatyva. Šią idėją palaikė „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos to meto direktorius P. Gaidajenko. Sekmadieninės mokyklos įkūrimo tikslas buvo vaikų supažindinimas su ukrainiečių istorija, kultūra, papročiais ir tradicijomis, kadangi daugumos tėvai buvo atvykę iš Ukrainos. Per praėjusį mokyklos veiklos laikotarpį joje mokėsi apie 300 mokinių. Šiandien ją lanko jau buvusių mokinių atžalos. Nuo pat mokyklos įkūrimo pradžios, jai ilgai vadovavo ir dirbo mokytoja Nadežda Lukina, kuri būtent „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos patalpose subūrė ukrainiečių klasę-būrelį. Šiuo metu Ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“ turi patalpas Pilies g. 2a, kur vyksta net trijų klasių užsiėmimai. Tai – „Muzikos, kalbos ir literatūros klasė“, mokytojos Dina Mataitienė ir Jelena Nesterenko; „Liaudies taikomosios dailės klasė“, mokytoja Svetlana Morozova; „Liaudies instrumentų klasė“, mokytoja Aušra Mieleikienė.

Sekmadieninėje mokykloje tradicinėmis tapo šios šventės – mokslo metų pradžios, mokslo metų pabaigos, varduvininko diena, bei visos kalendorinės šventės – Naujieji metai, Kalėdos, Velykos. Ypatingai didelis dėmesys skiriamas žymaus ukrainiečių tapytojo ir poeto T. Ševčenkos gimimo metinių minėjimui. Ta proga mokykloje surengiamas dailiojo skaitymo konkursas. Taip pat mokiniai dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje Vilniuje, atidengiant paminklą Didžiajam Kobzariui.

Mokiniai ne kartą dalyvavo Tarptautinio vaikų piešinių konkurso atidarymo šventėje, kuri vyksta Klaipėdoje, nuolatos aktyviai dalyvauja Lietuvos sekmadieninių mokyklų festivaliuose bei miesto ir mokyklos renginiuose, keliauja su ekskursijomis į kitus Pabaltijo ir Ukrainos miestus. Trejus metus iš eilės ukrainiečių sekmadieninė mokykla dalyvavo tarptautiniame intelektualiniame žaidime „Tautų santarvė“. Taip pat trejus metus mokykla atstovavo Lietuvai tarptautinėje vaikų stovykloje „Arteke“, kurioje pristatė Lietuvos kultūrą, meną, ukrainiečių gyvenimą ir kultūrinę veiklą Lietuvoje.

Ukrainiečių sekmadieninės mokyklos 25-mečio jubiliejaus proga Tautinių kultūrų centre surengtame koncerte buvo šokami šokiai, skambėjo melodingos, jausmingos ir skambios dainos apie meilę Tėvynei, gimtajai kalbai ir tradicijoms, kurias atliko sekmadieninės mokyklos vokalinis ansamblis „Kalyna“ (vadovė Dina Mataitienė) – dukart tarptautinių konkursų laureatas Vilniuje ir Kijeve. Ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ pirmininkė Lidia Trigub tarė nuoširdžius dėkingumo žodžius visiems bendrijos nariams ir draugams už pagalbą, už bendradarbiavimą ir jaunosios kartos skatinimą mokytis protėvių kalbos, puoselėti tautinę kultūrą ir papročius. Vakaro metu buvo padėkota rėmėjams – Ukrainos Garbės konsului Geniui Vygantui, „Rodynos“ nariams Virai Chitrai, Svetlanai Oniščiuk, Grigorijui Grigorenko, Raisai Bandyliuk, Valentinai Dudinai, Vladimirui Sergijenko, Viktorui Šeklejev; įteikti padėkos raštai bendrijos nariams už ilgametę aktyvią veiklą, už nuolatinę pagalbą organizuojant sekmadieninės mokyklos darbą.

Linkime ukrainiečių sekmadieninei mokyklai ilgų klestėjimo metų!

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1815
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week24076
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month88376
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3672358

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6585945