Pagrindinis Renginiai Terorizmas – grėsmė ir iššūkis šiuolaikiniam pasauliui
Terorizmas – grėsmė ir iššūkis šiuolaikiniam pasauliui Print E-mail

 

Terorizmas – grėsmė ir iššūkis šiuolaikiniam pasauliui

 

Terorizmas yra vienas iš labiausiai pavojingų ir sunkiai prognozuojamų mūsų laikmečio reiškinių, kuris įgauna vis įvairesnes formas ir grėsmingus dydžius. Teroristiniai išpuoliai dažniausiai atneša masinių žmonių aukų, yra susiję su materialinių ir dvasinių vertybių naikinimu, kurių kartais neįmanoma atkurti, sėja priešiškumą tarp valstybių, išprovokuoja karus, nepasitikėjimą ir neapykantą tarp socialinių ir etninių grupių, kuriuos kartais neįmanoma įveikti per visą vienos kartos gyvenimą.

 

Todėl paskaita-diskusija, kurią inicijavo Klaipėdos azerbaidžaniečių bendrija „Dostlug“, buvo labai svarbi ir paklausi. Paskaitą-diskusiją paskatino bendruomenės narys Terlan Vaišvila. Terorizmas, jau seniai peržengęs tautinius rėmus, įgijo tarptautinį pobūdį. Jis tapo veiksminga ir įspūdinga  bauginimo ir sunaikinimo priemonė amžinuose skirtingų pasaulių ginčuose – pasaulių, kurie radikaliai skiriasi vienas nuo kito savo supratimu, sąmoningumu ir gyvenimo pojūčiu, savo moraliniais standartais, savo kultūra. Terorizmas, įskaitant tarptautinį, šiuo metu tapo realia grėsme ne tik atskiroms šalims, bet ir viso pasaulio bendruomenei.

 

Kaip sakė Terlan: „...ne teroristų centrai sukelia terorizmą, tai sukelia socialinės sąlygos. Konfliktų sprendimas jėgos pagalba negali būti laikomas sprendimu.“

 

Susitikime, kuris truko daugiau nei dvi valandas, dalyvavo ne tik bendruomenės nariai, bet ir atstovai iš kitų miesto tautinių bendruomenių ir LCC tarptautinio universiteto studentai.

 

 

 

Vertė KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė Rita Banevičienė

 

 

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

Nacionalinės atrankos Lietuvoje nuostatai dėl dalyvavimo tarptautiniame konkurse „Vitebsk -2020“

Oficialus atstovas festivalio „Slavianskij Bazar-2020“ Vitebske
Birutė Petrikytė (Klaipėda)

Klaipėdos baltarusių bendrijos pirmininkas
Nikolaj Logvin

 

Nuoroda į nuostatus lietuvių kalba. Atsiųsti pdf >>>

Nuoroda į nuostatus rusų kalba. Atsiųsti pdf >>>


 

 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday193
mod_vvisit_counterYesterday3412
mod_vvisit_counterThis week193
mod_vvisit_counterLast week20562
mod_vvisit_counterThis month77943
mod_vvisit_counterLast month94618
mod_vvisit_counterAll3475936

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1207
Viso peržiūrėjimų : 6239076