Pagrindinis Renginiai Klaipėdos totorių bendruomenė „NUR“ atšventė 10-ties metų jubiliejų
Klaipėdos totorių bendruomenė „NUR“ atšventė 10-ties metų jubiliejų PDF Print Email

Klaipėdos totorių bendruomenė „NUR“ atšventė 10-ties metų jubiliejų

  

Rita Butkevičienė, KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

2014-09-30

 

 Rugsėjo 26-ąją dieną Tautinių kultūrų centre įvyko iškilmingas renginys – Klaipėdos totorių bendruomenė „Nur“ šventė savo 10-ties metų jubiliejų. Renginį pradėjo totorių liaudies dainų ansamblis „Leisan“ (vert. – „šiltas lietus“), atlikęs totoriškas linksmas dainas. Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė pasveikino Klaipėdos totorių bendruomenę „Nur“ ir jos pirmininką Ilfirą Gibadulliną su gražiu jubiliejumi bei palinkėjo kūrybinės sėkmės.

Klaipėdos totorius pasveikinti atvyko daug garbių svečių – Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Vladimir Novikov, Lietuvos totorių sąjungos pirmininkas Adas Jakubauskas, laikraščio „Lietuvos totoriai“ vyr. redaktorius Galim Sitdykov, Klaipėdos baltarusių bendruomenės „Krynica“ pirmininkas Nikolaj Logvin, ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ pirmininkė Lidia Trigub, Lietuvos lenkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Irena Songinienė, azerbaidžaniečių bendruomenės „Azeris“ pirmininkas Aliaga Mamedov, Klaipėdos vokiečių bendrijos projektų vadovė Rasa Miuller.

Kartu su sveikinimo žodžiais totorių bendruomenei buvo įteikiamos dovanos. Tai buvo ir padėkos raštai, ir knygos, ir muzikiniai sveikinimai.

Iš Vilniaus atkeliavo brangi dovana – knyga „Lietuvos totoriai istorijoje ir kultūroje“ (autoriai – Adas Jakubauskas, Galim Sitdykov, Stanislav Dumin). Klaipėdos tautinės bendruomenės totoriams dovanojo gėles, liaudies dainas ir šokius: ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ ansamblis „Rušničiok“ (vadovė Jana Tarasova, akomp. Aleksandr Nesterenko) atliko nuotaikingą kūrinį savo gimtąja kalba, baltarusių ansamblio „Kupalinka“ vadovė Valentina Snigur padainavo melodingą baltarusių liaudies dainą, azerbaidžaniečių sekmadieninės mokyklėlės mokinės sesutės Laurina ir Darja Huseynovos, kurias paruošė mokytoja Rana Mammadova, atliko senovinį nacionalinį šokį. Koncertinės programos metu totorių liaudies dainų ansamblio „Leisan“ trio – Ravil, Farida, Zylia – pralinksmino svečius šmaikščia totoriška daina. Dainingi ansamblio solistai Ravil ir Fanuza džiugino visus atliekamais kūriniais.

Šioje šventėje nuostabiausia buvo tai, kad sveikinimo žodžiai totoriams buvo sakomi įvairiomis kalbomis, ir visi jie buvo suprantami, kadangi linkėjimai liejosi iš širdies. Kultūra vienija žmones, per ją mes pažįstame vieni kitus, tuo pačiu tampame tolerantiškesni.

Totorių bendruomenės „Nur“ pirmininkas Ilfiras Gibadullinas padėkojo visiems susirinkusiems už parodytą dėmesį ir sveikinimus bei pakvietė pasivaišinti totorių nacionaliniais valgiais, kurie savo įvairove stebino ne mažiau nei spalvingi tautiniai kostiumai. Baigiamuoju šventės akcentu buvo įneštas į salę didžiulis proginis tortas su degančiais fejerverkais, kuris tapo simboliu, suvienijusiu mintis, darbus ir svajones visų susirinkusiųjų.

Visiems linkime nuoširdaus ir draugiško bendravimo!

 


 

 

 
© 2019 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 

Kviečiame aplankyti


Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Koncertas "Tautų pynė"

Vaizdo įrašas >>>


 

Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Renginys, skirtas skirtas paminėti Atkurtos Lietuvos 100-metį

Vaizdo įrašas >>>


 

VI Lietuvos tautinių mažumų bendrijų festivalis

Filmas >>>

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas >>>

 


 

XV Lietuvos tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų festivalis

Vaizdo įrašas I dalis >>>
Vaizdo įrašas II dalis >>>

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien51
mod_vvisit_counterVakar1986
mod_vvisit_counterŠia savaitė51
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė16267
mod_vvisit_counterŠis menuo35840
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo113985
mod_vvisit_counterViso3276779

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1182
Viso peržiūrėjimų : 5878196