Ar kada nors susimąstėte, kaip jaučiasi mūsų šalyje išsilavinę kitakalbiai, turintys puikų universitetinį išsilavinimą, bet negalintys susikalbėti valstybine kalba, todėl tapę bedarbiais. O kaip jaučiasi romė, kurią nuo pat įėjimo į parduotuvę seka apsaugos darbuotojai arba kaip jaučiasi žydai, per holokaustą netekę visos savo giminės… Kaip jaučiasi kitų socialiai pažeidžiamų grupių asmenys, kiek teisų ir galimybių jie turi mūsų šalyje – į tokią emociškai nelengvą kelionę leidosi Tautinių kultūrų centro darbuotojai darbuotojai, kartu su kitais Klaipėdos bei kitų miestų švietimo bei kultūros institucijų atstovais, dalyvaudami projekto „S4Change“ mokymuose „2 dienų patyrimo kelionė kartu su romų ir žydų bendruomenėmis“.
Mokymuose netrūko nei diskusijų, nei įdomių užduočių, kurios padėtų atskleisti diskriminaciją, atpažinti neapykantos kalbą. Šįkart gilintasi į romų ir žydų istoriją bei kultūrą – susipažinus su faktais ir mitais, apgaubusiais šias tautas, ieškota būdų kaip atsikratyti išankstinių nuostatų bei stereotipų, kurių, pasirodo, mūsų visuomenėje dar vis gausu.
Šio renginio organizatoriai ir projekto partneriai: Lietuvos žydų bendruomenė, multikultūrinis centras „Padėk pritapti“, Lietuvos žmogaus teisių centras.