Gegužės 28 d. nuaidėjo festivalis „Tautinių kultūrų diena“.  Tačiau diena prieš, vyko ir kita festivalio veikla, kuria norisi pasidžiaugti – tai Tautinių kultūrų centre vykęs seminaras „Klaipėdos kraštas ir daugiatautiškumas“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui, į kurį kvietėme tautinių bendruomenių, kultūros centrų atstovus.

Susirinkusius į seminarą, Klaipėdos krašto istorijos vingiais patikimai vedė Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir  archeologijos instituto Doc. dr. Silva Pocytė, savo pranešimą pavadinusi „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį minint: daugiatautės krašto ir miesto istorijos brydės“. Istorikė aiškino 1923 m. įvykių subtilybes, akcentavo Klaipėdos krašto daugiatautiškumą.

Seminare pristatyta ir Tautinių kultūrų centro vykdoma projektinė veikla – Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės finansuojamas projektas „Integralus – kalba, kultūra, istorija“, kurio rėmuose vykdomos tautinių mažumų atstovų pažintinės kelionės po Klaipėdos kraštą, susipažįstant su jo išskirtinumu, istorija, tradicijomis. Tuo tikslu jau pabuvota Bitėnuose, Rusnėje, Drevernoje, Ventės rage.

Apie Klaipėdos krašto žmonės ir jų likimus pasakojo parodytas, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus sukurtas, dokumentinis filmas „Prarasti vaikystės namai: Miškogalių kaimo Pažėrų ir Klumbių istorija“. Po filmo peržiūros ir vyko jautri diskusija su filmo heroje, ilgamete Klaipėdos vokiečių bendrijos pirmininke Magdalena Piklaps. Filmą ir projektą,  „Gyvoji atmintis“,  pristatė dabartinis vokiečių bendrijos pirmininkas Arnoldas Piklaps.  Vokiečių bendrija seminaro dalyviams padovanojo ir po specialų, bendrijos išleistą leidinį „Klaipėdos krašto prisiminimai“, kuriame įamžinti šio krašto žmonės ir jų likimai.

Seminaro metu galėjome ne tik sužinoti, bet ir „paragauti“ klaipėdietiško skonio – vykome į Klaipėdos piliavietę, kur vyko Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus edukacija  – „Legendinė Klaipėdos virtuvė“ – ragavome „kafijos“ su pyragu, klausėmės pasakojimo apie Mėmelio restoranus, populiariausius patiekalus, spėliojome iš ko galėjo būti verdama, Mėmelio gyventojų pamėgta vėžlių sriuba…

Skip to content