Ar žinojote kuo skiriasi lietuviai, kurie „valgo“ ir žemaičiai, kurie šiam veiksmui apibūdinti vartoja žodį „ėdam“ ? Ar žinojote kokį garsą būtina išleisti kai skanaujat žemaitiškos cibulienės ir užkandant ne kuo kitu, o bulve su šviežiai susuktu kastinių bei paskrudintomis kanapių sėklomis.
Klaipėdos tautinių bendrijų atstovai vykę į Žemaitiją tikrai tai žino ir atsimins ilgam – nes įspūdžių būtą tikrai nemažai.
Rugsėjo 28 dieną vyko pirmasis KTC organizuotas renginys-išvyka „Pažink Žemaitiją“ pagal projektą „Kultūrų saitai“ – Žemaitijos tradicijomis, papročiais, gastronomija ir šio regiono ypatybėmis domėjosi baltarusių, totorių, žydų bedrijų ar bedruomenių atstovai.
Pakeliui į Platelius domėjomis Žemaitijos istorija, ypatumais – klausėmės gido pasakojimų, žavėjomis mažų žemaitiškų miestelių peizažais bei gėrėjomis Platelių ežero panorama.
Plungės rajone Babrungo kaime esančioje žemaičių Elenos ir Albino sodyboje „Iešnalė“ laukė abejingų nepalikusi edukacinė programą bei tikrų žemaitiškų valgių degustacija.
Edukatorės Elena Klimienė ir Nelė Dailidonienė su nemaža doze humoro svečiams pristatė žemaitiškus papročius, tradicijas ir folklorą. Čia pat ir svečiai įsitraukė į skirtingų tautų papročių palyginimus, nors nemažai rasta ir bendrysčių. Apie folklorą nepasakojama – jame dalyvaujama juokavo edukatorės ir šokdino svečius – ratelyje sukomės net suplukę.
Mūsų tautinių bedrijų atstovai taip pat „pasidalino“ savo folkloru: Maja Tarachovskaja visus užvedė užtraukusi žydišką „ Hava Nagila“, totoriai pratęsė dainuodami „Balamiškin“, o baltarusių atstovai garsia daina visiems linkėjo „100 metų ir sveikatos“.
Dar visi mokėmės žemaitiškai ir nors visų subtilybių neužčiuopėme, bet žemaitiškas dainas traukėmė iš širdies.