Antradienio užsiėmimui mokytoja Jolanta paruošė temą „Kelionė“, kurios metu intensyvaus lietuvių kalbos kursų lankytojai mokėsi su šia tema susijusių žodžių ir jų junginių – kelionė, keliauti, kelias, į kairę, tiesiai, kaimeliai, miesteliai, mėgaukitės, link, gamykla, posūkis, suka iš dešinės, staigus posūkis ir pan.

Autobuse visiems buvo išdalinti žemėlapiai su nurodytu kelionės maršrutu ir pateikta užduotis – jame pažymėti (įrašyti lietuviškai) pamatytus objektus ar patikusias vietoves. Važiuojant buvo kartojamos jau išmoktos pamokos, žodžių deriniai, pasakoma, kas matoma pravažiuojant: pažiūrėkite į kairę/į dešinę; kairėje yra žirgynas; iš kairės yra Klaipėda ir t.t. Kursų dalyviai pakartojo skaitvardžius, pvz., 1864 m. (tūkstantis šeši šimtai šešiasdešimt ketvirti metai), 1904 m. (tūkstantis devyni šimtai ketvirti metai), pasisakė, kelintais metais yra gimę. Kiekvieną teisingai pasakiusį mokytoja Jolanta apdovanojo pliusais ir saldžiais siurprizais.

Privažiavus Šilutės dvarą – Hugo Šojaus muziejų, ekskursijos dalyvius pasitiko gidas ir pristatė muziejaus ekspoziciją.

Antrajame aukšte išdėstytos H. Šojaus šeimos fotografijos. Iš gido pasakojimo ekskursijos dalyviai sužinojo, kelintais metais įkurtas dvaras, kelintais metais jį nupirko H. Šojus ir koks buvo jo indėlis į krašto vystymą. Gidas pažymėjo, kad H. Šojus įsteigė pirmąjį privatų muziejų Lietuvoje ir sukaupė vertingą knygų kolekciją. Didžiulį įspūdį paliko Freskų salė, kurioje ant sienų vaizduojamos įstabaus grožio freskos, atrastos nuėmus 7 sluoksnius tinko. Šis grožis nebuvo restauruotas, tik užkonservuotas ir pristatomas lankytojams. Dvaro menėje ant senovinio stalo – prie senoviško telefono aparato padėta 1923 m. dvikalbė telefonų knyga (lietuvių ir vokiečių k.). Ten pat ant sienos pakabintas Dr. H. Šojaus 1922 m. gautas filosofijos mokslų garbės daktaro vardo suteikimo diplomas. Kiekvienoje iš aplankytų dvaro erdvių buvo eksponuojami to meto rūbai, tai – parodos „Dama su krinolinu 1850-1869 iš Alexandre Vassiliev kolekcijos fondo“ eksponatai. Toliau ekskursijos dalyviai apžiūrėjo Dr. H. Šojaus archeologinę kolekciją, kurioje eksponuojamos ir Romos imperijos monetos. Pristatydamas etnografinę ekspoziciją, gidas įdomiai papasakojo apie joje esančius daiktus – derliaus šventės karūną, lovą, mergvakariuose naudojamus sietynus su dvylika mėnesių simbolizuojančiomis žvakėmis bei papuoštus paukščiukais ir žuvytėmis.

Dvaro palėpėje buvo aplankyta tarybinio laikotarpio ekspozicija, kurioje daugelis pažino anksčiau matytus daiktus, sudėliotus pagal temą – medicinos reikmenys, grožio industrijos priemonės, indai ir stalo įrankiai, drabužiai ir avalynė, galanterija ir bižuterija.

Ekskursijos pabaigoje dvaro pirmajame aukšte – ekspozicija „Miestiečio buitis“ ir erdvė, skirta fotosesijai – visi norintys galėjo pasipuošti senų laikų atributais ir nusipaveiksluoti atminčiai.

Visos ekskursijos po dvarą metu kursų dalyviams aktyviai talkino mokytoja Jolanta – ji vertė gido pasakojimus ir aiškino žodžių reikšmes, daiktų pavadinimus ir paskirtį.

 

https://www.facebook.com/100005460364328/videos/248968860370864/

 

Skip to content