„Aš esu pavyzdys, kad menas gydo“, – savo tapybos paveikslų parodos atidaryme Tautinių kultūrų centre sakė Dmitrijus Dekteriovas.

Dmitrijus neįgaliojo vežimėlyje jau nuo 20 metų. Tapyti buvo pradėjęs prieš 8 metus, tačiau metė. Dmitrijus neslepia, kad susirgęs depresija – nebenorėjo tapyti. Jam į pagalbą atėjo Klaipėdos socialinės paramos centro psichologė Julija Blaževičiūtė, nusprendusi taikyti meno terapiją ir pakvietusi Dmitrijų tapyti kartu. Taip gimė dviejų autorių Baltasar ir Maya-Sofi kūrybinis duetas. Kai kurie jų abiejų paveikslai taip pat eksponuojami Tautinių kultūrų centre. Kitus parodos paveikslus Dmitrijus tapė pats. Paklaustas, kuris iš paveikslų jo mėgstamiausias  – Dmitrijus juokiasi, kad čia kaip su vaikais, juk argi būna mėgstamiausias vaikas… Nors kiek pagalvojęs atsako, kad mėgstamiausias būna paskutinis paveikslas – tas kurį tapai dabar. Parodos atidaryme J.Blaževičiūtė dar kartą pasakojo apie meno terapiją, jos atsiradimą ir rūšis bei sakė, kad nereikia būti profesionalu norint pasinerti į šią terapiją – užtenka tiesiog užsiimti kūryba taip kaip gebate.

Beje, šis parodos atidarymas dedikuotas Klaipėdos miesto socialinės paramos centro 22 gimtadieniui. Centro direktorė Diana Stankaitienė prisiminė įkūrimo datą – balandžio 1 d.

„Ta data man visai nepatiko, per Melagių dieną, bet kaip matote gyvuojame“, – juokavo D.Stankaitienė.

Į parodos atidarymą ir į centro gimtadienį atvykę socialiniai darbuotojai ir jų globotiniai negailėjo gražių žodžių parodos autoriams, centrui. Parodoje pristatyta ir dar viena terapinė veikla – sunkią negalią turinti Raimonda Sabeckienė Eičaitė ir toliau pina nuostabius daiktus iš vytelių.

Gražias Socialinės paramos centro iniciatyvas sveikino socialiniai partneriai, savivaldybės atstovai. Socialinės paramos skyriaus Audronė Liesytė prisipažino, kad įkvėpta parodos taip pat užsinorėjo piešti.

Už gražią, viltingą parodą, simboliniu pavadinimu „Kelias“ atkeliavusią į Tautinių kultūrų centrą, dėkojo centro direktorė Jelena Butkevičienė. Beje, džiaugiamės, kad parodos lankytojai labai palankiai įvertino ir TKC aplinką – draugišką neįgaliesiems.

Paroda TKC veiks iki gegužės pradžios. Patikusius darbus bus galima ir įsigyti.

D.Dekteriovo paveiksluose daugiausia – abstrakcijos.

„Galiu tapyti kažką konkretaus, bet tai jau bus darbas, o man tapymas yra malonumas, pramoga. Noriu kad žiūrėdami į mano darbus žmonės patys fantazuotų“, – pasakojo Dmitrijus.