„Man patinka cepelinai ir žemaičių blynai“ – pasakojo lietuvių k. mokymų lankytojas Pavelas.

„Klaipėda – miestas, kurį įsimyli iš pirmo žvilgsnio, nors čia dažnai lyja“, – pasakojo Julija.

„Aš sapnuoju savo tėvynę“, – nedrąsiai lietuviškus žodžius dėlioja Natalija.

Lietuvių k. kursų pabaigai mokytoja Veronika Kibickienė savo mokinius privertė nemažai paplušėti. Studentai turėjo ir savo istorijas lietuviškai papasakoti, ir lietuviškus eilėraščius prie eglutės deklamuoti, bet be pagyrimo – neliko nei vienas. Kalėdinėje mokymų užbaigimo šventėje netrūko juoko ir dainų, ir gražių žodžių bei kalėdinių akcentų – rusiškai ir lietuviškai susirinkusius sveikino Snieguolė – kursų lankytoja Irina. Na, o mokytoja V. Kibickienė lankytojams padovanojo ekskursą į kursų pradžią.

Nuo spalio mėnesio Tautinių kultūrų centre prasidėjusiuose kursuose lietuvių kalbos mokėsi 3 suaugusiųjų grupės. Daugiausia ukrainiečiai ir baltarusiai. Kursų dalyviai ne tik mokėsi, bet ir pagal kultūros pažinimo programą dalyvavo įvairiose ekskursijose, edukacijose, svečiavosi įvairiuose kultūros centruose: pabuvota Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, Klaipėdos savivaldybės etnokultūros centre, P.Domšaičio paveikslų galerijoje, Mažosios Lietuvos muziejuje, Marijos Taikos karalienės bažnyčioje, Kretingos muziejaus amatų centre – visur vyko integruotos lietuvių kalbos pamokos, skatinta bendrauti lietuvių kalba.

„Džiaugiamės, kad  šie lietuvių kalbos ir kultūros pažinimo kursai buvo nestandartiniai“, – sveikindama studentus mokymų baigimo proga sakė Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė, pridūrusi, kad mokymų programa vyksta Tautinių mažumų departamento ir Klaipėdos miesto savivaldybės finansavimo dėka.

Padėkota ir mokytojai, Veronika Kibickienei, kurios entuzazmo ir charizmos dėka, studentai apsiginklavo užsispyrimu būtinai išmokti lietuvių kalbą, nors ji ne retam sunkiai pasiduodanti, bet svarbiausia kalbėti – vieni kitus drąsino kursų lankytojai, pasidžiaugę, kad mokymai buvo pirmas, bet didelis žingsnis.