Prie Tautinių kultūrų centro sužibo naujas, mūsų tautinių bendruomenių bendrai, po plytą – kartoninę dėžutę, suneštas švyturys. Taip simboliškai pažymėjome nuo balandžio 13 d. Klaipėdoje skelbiamus – Švyturio metus.

O kad šis, daugiau nei 4 m. aukščio švyturys atsirastų – plušėjome nuo pat ryto. Tiesa sakant,  Tautinių kultūrų centre vyko nesustojančios švyturių dirbtuvės – turbūt rekordiškai daug švyturių prigaminome. Nuo pat ryto grupėse ir po 30 vaikų, švyturių kūrimo dirbtuves vedė karpinių meistrė iš Ukrainos Natalija Didenko. Menininkė mokė vaikus kaip sukurti švyturio karpinį. Karpinių menas reikalauja labai nemažai kruopštumo. Vos kiek daugiau nei reikia įkirpus, galima sugadinti visą darbą.

„Vaikai – tikri šaunuoliai. Kiti ir tokias miniatiūrines detales – duris, langus, sklindančią šviesą iškarpė“, – džiaugėsi N. Didenko, atlaikiusi rekordinę edukaciją beveik 150-čiai žmonių. Džiaugiamės, kad edukacijoje gausiai dalyvavo tautinių bendruomenių sekmadieninių mokyklų auklėtiniai.

Kol salėje vieni kirpo švyturius, kiti, vedami dailininkės Oksanos JuozaitienAės klasėje švyturius piešė. Čia darbavosi baltarusių bendrijos „Krynica“ sekmadieninės mokyklos auklėtiniai.

Tačiau labiausiai visus domino – iškils ar neiškils mūsų švyturys?

Kaip pastatyti švyturį, mūsų komanda mąstė jau kelias savaites. Dėl bendros idėjos net profesijas pakeitėme: kas tapo projektuotoju, kas inžinieriumi, kas staliumi, kas klijuotoju, o kas savo skėtį paaukojo. Bet sumąstėme. Tik ar pavyks įgyvendinti?  Dirbo ir vaikai, ir tėveliai, net Skulptūrų parko lankytojai prisijungė į pagalbą, kai reikėjo švyturio dalis sudėti.

Žodžiu, statėme, statėme ir pagaliau pastatėme!

„Galima sakyti, kad parke atsirado nauja skulptūra“,  – džiaugėsi vyriausioji švyturio statybos vadovė, pati plušusi iki pat galo, Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė.

Tad, kviečiame ateiti pasidžiaugti mūsų tautinių bendruomenių narių bendru darbu, po gabaliuką suneštu ir sulipdytu – naujai sužibusiu švyturiu Skulptūrų parke.