„Pabuvojome Indijoje“, „Pasijutome kaip indiškame kine“, – tokiais, įspūdžių kupinais atsiliepimais dalinosi apsilankę sekmadienį Tautinių kultūrų centro kiemelyje vykusioje Klaipėdos indų bendruomenės šventėje Baisakhi.

„Baisakhi – švenčiama visoje Indijoje. Skirtinguose regionuose ši šventė turi skirtingus pavadinimus, bet tai labai svarbi pavasario derliaus ir naujų metų šventė“, – pasakojo Klaipėdos indų bendruomenės atstovas, vienas iš šventės organizatorių Viney Dubey, pabrėžęs, kad šioje šventėje būtinai turi būti šokama.

Indiškus klasikinius šokius ir šiuolaikinius, šiandien šokamus jaunimo, scenoje demonstravo susibūręs Klaipėdoje studijuojantys jaunuoliai. Abejingų nepalikusi indiška muzika ir neįtikėtini šokėjų judesiai kėlė ant kojų ir žiūrovus, susiburta net bendram finaliniam šokiui. Laukė ir indiškos vaišės.

Renginio metu netrūko ir lietuviškų motyvų. Organizatoriai savo renginį pavadino „Kultūrų tiltai“ – Indija ir Lietuva. Tad pasirūpino abipusiai, kad būtų pristatomos ir indiškos, ir lietuviškos tradicijos.

Lietuviškajai pusei atstovavęs multiinstrumentalistas Alvydas Vozgirdas, žiūrovus stebino sugrodamas daugiau nei dešimčia lietuviškų instrumentų. Girdėjome birbynę, lumzdelį, rylą, dūdmaišį ir dar daug kitų. O kaip skamba seniausias lietuyiškas instrumentas – skudutis, galėjo išbandyti visi norintys.

Dar buvo sekamos lietuviškos, pasakos, spalvinami velykiniai kiaušiniai.

„Iš Klaipėdos parsivežu tik gerus įspūdžius, tai ką jūs darote čia yra teisingas būdas šios bendruomenės integracijai per savos kultūros raišką, per savo šventes, kuriose dalyvauja ir lietuviai“,  – sakė į šventę specialiai atvykusi, indų diasporą Lietuvoje tyrinėjanti VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto mokslininkė dr. Kristina Garuolytė.

„ Ačiū už tokią spalvingą dovaną“, – indų bendruomenės renginių pasidžiaugė Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė.

Statistiniais duomenimis, Lietuvoje šiandien gyvena per 7 tūkst. atvykusiųjų iš Indijos – atvykstama dėl darbo ar studijų galimybių.

Fotografijos – Roberto Sipavičiaus, KTKC

Skip to content
Tautinių kultūrų centras
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.