Rugsėjis į suolus susodina ne tik mokyklų moksleivius, studentus grąžina į auditorijas – į mokslus kimba ir valstybinės kalbos besimokantieji kitataučiai. Klaipėdos Tautinių kultūrų centre (KTKC) prasidėjo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos finansuojami  lietuvių kalbos mokymai.

„Grupės yra perpildytos, poreikis yra didžiulis, bet labiausiai džiugina nusiteikimas ir didžiulis užsidegimas mokytis lietuvių kalbos, nes valstybinės kalbos mokėjimas tai greičiausias integracijos į visuomenę kelias “, — džiaugėsi KTKC direktorė Jelena Butkevičienė.

Pradedančiųjų grupėje – vieni naujokai. Beveik visi  – ukrainiečiai. Poreikis mokytis yra suprantamas, nes nuo karo į Lietuvą pabėgusiems ir čia įsidarbinusiems ukrainiečiams kitais metais kovo mėnesį baigiasi prailgintas terminas išmokti lietuvių kalbą.

Į pirmą pamoką susirinkę, kalbinti lietuvių kalbos studentai, pasakoja, kad išbandę įvairius mokymosi būdus, o į Tautinių kultūrų centrą ateiti pasirinko, ne tik dėl to, kad užsiėmimai čia nemokami, bet ir dėl to, kad čia, girdėję, išmokstama kalbėti.

„Po ketvirtos pamokos jau kalbės“, — ryžtingai nusiteikusi lietuvių kalbos KTKC  trečius metus mokanti mokytoja Veronika Kibickienė. Jos nebaugina, kad su naujokais vėl tenka pradėti nuo abėcėlės. Mokytoja džiaugiasi, kad  jos iš jos buvusių mokinių yra nemaža dalis jau išlaikiusių valstybinės kalbos egzaminą ir dirbančių, pagal savo specialybę. Yra ir tokių, kurie išlaikė jau ir antros kategorijos egzaminą, yra net Konstitucijos egzaminą išlaikiusių, Klaipėdoje gyvenančių ukrainiečių.

Užimtumo tarnyba informuoja, kad Lietuvoje, 2024 m. rugsėjo 1 dienos duomenimis, dirba beveik 34 tūkst. ukrainiečių, įdarbintų nuo karo Ukrainoje pradžios ir dirbančių pagal darbo sutartis.