Ne tik ukrainiečių bendruomenės  nariai – vaikai ir suaugę rinkosi į Tautinių kultūrų centre spalio 18 d. vykusias ukrainiečių bendruomenės narių menininkių atviras kūrybines dirbtuves. Tautodailininkė iš Šiaulių Alla Baniulienė kvietė gilinti Ukrainos ornamentinės tapybos iš Petrikivkos  žinias. Tautodailininkė įgyvendina Lietuvos tautinių mažumų departamento finansuojamą projektą „Petrikivkos tapyba dalyvių akimis“.

Priminsime, Ukrainos ornamentinė tapyba yra įtraukta į  UNESCO reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Petrikivkos dekoratyvinė tapyba pavadinta kaimo, kuriame šis menas prieš daugelį amžių gimė ir suklestėjo, vardu. Šią tapybos rūšį išpopuliarino moterys, įvairiais raštais ir ornamentais išpiešdamos trobų vidų ir išorę. Kiekvienas ornamentas, augalas ar gyvūnas turi savo simboliką ir prasmę. Pagrindinis Petrikivkos tapybos ornamentas yra gėlė — vešlios gamtos simbolis. Dažniausiai tapomos dedešvos, bijūnai, astrai, putino uogos, įvairios laukų gėlės ir tos, kurias sugalvoja patys meistrai.

Pasijusti garsiais tapytojais ir kūrybiškai kopijuoti jų darbus ant stiklo – kvietė kita menininkė — Nataliia Osovska, mokiusi tokios tapybos ant stiklo paslapčių. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai ant stiklo perkėlė lietuvių dailininkų Romo Žmuidzinavičiaus, Šarūno Šimulyno paveikslus.