Jau tikrai žinome kur yra Kiaulės nugaros sala ir kodėl dalis Klaipėdos uosto vadinasi Malkų įlanka.
Daug įdomių dalykų ir istorinių faktų mums papasakojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) rinkodaros projektų vadovė Silvija Jonkuvienė, tapusi mūsų gide po uostą.
Kai net trečdalis Klaipėdos gyventojų vienaip ar kitais susiję su Klaipėdos jūrų uostu, nepažinti uosto tikram klaipėdiečiui būtų nelabai gražu. Tad šią klaidą ištaisėme spalio 4 d. kartu su tautinių bendruomenių, nariais ir sekmadieninių mokyklų auklėtiniais išsiruošę į iškylą laivu po uosto akvatoriją. Ši iškyla – buvo KVJUD dovana mūsų tautinėms bendruomenėms.
„Labai džiaugiamės tokių užsimezgusių mūsų bendravimu – kai uostas atviras bendruomenėms ir suteikiama tokia galimybė pažvelgti į uostą iš vidaus“, — sakė Klaipėdos Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė.
Ir tai jau mūsų nepirma tokia pažintis su uostu. Ją pradėjome nuo susitikimo sausumoje.
Tautinių bendrijų atstovai gausiai atsiliepė į kvietimą susipažinti su Klaipėdos uostu ir KVJUD. Dar spalio 1 dieną buvome šiltai sutikti ir pasveikinti KVJUD generalinio direktoriaus Algio Latako, o vėliau sužinojome ką gi veikia ši institucija, kojie yra jos uždaviniai ir tikslai. Su jūrų uosto veikla susirinkusius supažindino KVJUD Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Džiugas Šaulys – sužinojome ne tik krovos, laivų skaičius, įvykdytais darbais, bet ir turėjome galimybę žvilgtelėti į ateitį – D. Šaulys pasidalino apie numatomas investicijas ir projektus, kurie ženkliai keis dabartinį uosto vaizdą. Pasinaudodami galimybe, mūsų bendruomenių atstovai aktyviai uždavinėjo rūpimus klausimus, teiravosi kokios gi paklausiausios profesijos uoste.
Dėkojame Klaipėdos uostui už šią nuostabią ekskursiją! Buvo įspūdinga pamatyti uosto veiklą iš vidaus.
Fotografijos – Leonido Sobolevo, KTKC.